Vzdelávacie pásmo “ POVAHA A MOŽNOSTI KREATÍVNEHO TANCA“

V rámci vzdelávacieho projektu „Tancom naprieč generáciami“ pozývame na workshopy, ktoré OZ TDA realizuje v Labyrinte s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Streda 23.10.2019 /17-18.30h – Popoludňajší workshop pre deti

Piatok 25.10.2019 /17- 20h – Deep face of the moving wave / otvorený workshop pre mládež a dospelých

Víkend 26.-27.10.2019 – Kreatívny tanec s deťmi a mládežou II. / workshop pre pedagógov

Viac info o projekte „Tancom naprieč generáciami“:
https://centrumlabyrint.sk/tancom-napriec-generaciami-v-novej-sezone/

O lektorke:
Zosia Jo Dowmunt je tanečná umelkyňa a umelecká šéfka Joon Dance – profesionálnej tanečnej organizácie zameranej na umeleckú tvorbu, tanečnú pedagogiku a komunitný tanec. Absolvovala Northern School of Contemporary Dance, má rôzne certifikáty a tréning v divadelnej praxi, ako aj v oblasti psychoterapie a pedagogiky. Zosia pochádza z Walesu, kde sa sústreďujú pravidelné vzdelávacie aktivity jej organizácie Joon Dance, značnú časť svojej umeleckej kariéry však pracovala v rôznych mestách v Británii a niekoľko rokov pracovala aj v Egypte. Aktuálne žije v Londýne, kde od septembra 2017 študuje Kreatívnu prax (Creative Practice) v rámci programu Independent dance na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance.
www.zosiajo.com
www.joondance.wixsite.com

Víkend 26.-27.10.2019 – Kreatívny tanec s deťmi a mládežou II. / workshop pre pedagógov

Počas workshopu bude Zosia zdieľať svoju 10- ročnú prax v oblasti práce s deťmi a mládežou; na úrovni umeleckej – v oblasti choreografie a interpretácie, ale aj v oblasti neformálneho vzdelávania a komunitnej praxe. Účastníci budú skúmať ako sprevádzať deti a mládež tvorivými pohybovými úlohami, zameranými na budovanie sebavedomia, prácu s vlastným telom a pohybovým slovníkom, ale aj na prácu s priestorom a časom, obsahom a významovosťou.

Cieľom workshopu je obohatiť tzv. „creative toolkit“ zúčastnených pedagógov, teda zdieľať nástroje tvorivého, imaginatívneho a inkluzívneho prístupu k tanečným a pohybovým aktivitám s deťmi a mládežou.

Workshop je určený pre tanečných pedagógov, ale aj pohybových terapeutov a pedagógov iných umeleckých disciplín so záujmom a zapojenie tvorivého pohybu do vzdelávacieho procesu.

Praktické info:
Kedy: 26. – 27. 10. 2019
Časový harmonogram víkendu:
Sobota: 10,00 – 13,00 I. blok, 15,00 – 18,00 II. blok
Nedeľa: 9,30 – 12,00 III. blok, 13,30 – 15,00 IV. Blok
Kde: Centrum pohybu a tanca Labyrint (Kuzmányho 6, za Bábkovým divadlom)
Cena workshopu: 15,-
Kontakt a prihlasovanie: Bashka Jombíková, bashka@tda.sk, 0904 485 142

Piatok 25.10.2019 /17- 20h – Deep face of the moving wave / otvorený workshop pre mládež a dospelých

Tanečný tvorivo-technický tréning určený pravidelným, občasným i čerstvým záujemcom o tanec a jeho odtiene na vlastnej koži. Zosia bude u nás viesť víkendový workshop pre tanečných pedagógov a pri tej príležitosti sme ju prizvali aj na predĺžený tréning pre tanečníkov a hýbateľov nielen zo Žiliny, ale i cezpoľných. Aj preto sme ho naplánovali na piatok, aby si aj cezpoľní a účastníci víkendového workshopu mohli so Zosiou zaplávať.
Prostredníctvom obrazov, imaginácie a kontaktu budeme objavovať plynulosť a možnosti v tanci. Pozvaná je pomalosť a mäkkosť, rovnako ako sila a dynamika. Prostredníctvom fixných pohybových fráz založených na „release technique“ spolu s improvizáciou a somatickým pohybom budeme hľadať jednoduché cesty do i zo zeme ako i naprieč priestorom.

Kontakt a prihlasovanie: Bashka Jombíková, bashka@tda.sk, 0904 485 142

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.