JOGA pre začiatočníkov aj pokročilých

V súčasnej uponáhľanej dobe sa ľudia potrebujú zbaviť napätia viac než kedykoľvek v minulosti. Joga je praktický a účinný prostriedok, ktorý sa možno ľahko naučiť a použiť ho na uvoľnenie.

Jedna z foriem jogy, ktorá je v súčasnosti na Západe popularizovaná, je HATHA JOGA. Je to systém telesných a dýchacích cvičení, ktoré majú za následok harmonizáciu fyzického a energetického tela človeka. Pravidelným cvičením si človek môže ozdraviť celý pohybový aparát, zbaviť sa tráviacich ťažkostí, atď. Pritom môže byť veľmi príjemným zážitkom. Neskôr, keď človek už dlhší čas cvičí, sa postupne stáva takáto forma starostlivosti doslova hrou. Človek nadobúda stupeň sebaovládania a pocit spokojnosti alebo vnútorného šťastia. Joga nie je šport, ale veda každému prístupná. Chce to len trochu odvahy, zvedavosti a trpezlivosti. Nie je to spôsob, ktorý by človeka obmedzoval. Je to spôsob, ktorý človeka posúva ďalej a oslobodzuje ho.

Joga s Anízom

Cvičenia v systéme Hathajogy a to prevažne na úpravu pohyblivosti pohybového aparátu, zlepšenie dýchania, trávenia a nadobudnutia celkovej relaxovanosti organizmu. Cvičenia na zlepšenie stavu chrbtice a chrbtového svalstva.
Lektor: Marián Adamec – Aníz

Pondelok 18.00 – 19.25h, Utorok 18.00 – 19.25h, Štvrtok: 17.00 – 18.25h

Joga s Martinou

Hatha joga s dynamickými prvkami na posilňovanie a zároveň natiahnutie tela. Jednotlivé asány sa cvičia v rôznych úrovniach – pre začiatočníkov, ale aj pokročilých. Súčasťou hodiny sú dychové a relaxačne techniky na upokojenie tela aj mysle.
Lektorka: Martina Zurovac

Piatok: 17.00 – 18.25h

Ranná joga s Elou

Harmonizujúce ranné cvičenie naštartuje váš metabolizmus, rozpustí napätie, podporí detoxikáciu a prehĺbi dýchanie.

Lektorka: Ela Pinziková

Piatok: 7.30 – 8.30h

Tanečná joga

Jógové Asány sú známe svojimi liečebnými a harmonizačnými účinkami už celé tisícročia. Tieto cviky posilujú, spevňujú a naťahujú svalstvo, uvoľňujú kĺby a zlepšujú ich výživu, priaznivo pôsobia na všetky vnútorné orgány, na dýchaciu a nervovú sústavu. Ak tieto benefity spojíme s pozitívnymi účinkami tanca ako je napríklad veľké emočné uvoľnenie, získame nový, vedomý a hlboko precítený pohyb. Tanec Vám taktiež umožní prejaviť sa pomocou hudby, oživiť asány a obohatiť ich o prvky orientálneho či klasického tanca. Hodiny sú určené pre začiatočníkov.

Lektorka: Ela Pinziková
momentálne sa necvičí

 

 

Joga
5 €/ 4,50 € členovia združenia TDA

Ranná joga a Tanečná joga
4 € / 3,50 € členovia združenia TDA