JOGA s Anízom pre začiatočníkov aj pokročilých

V súčasnej uponáhľanej dobe sa ľudia potrebujú zbaviť napätia viac než kedykoľvek v minulosti. Joga je praktický a účinný prostriedok, ktorý sa možno ľahko naučiť a použiť ho na uvoľnenie.

Jedna z foriem jogy, ktorá je v súčasnosti na Západe popularizovaná, je HATHA JOGA. Je to systém telesných a dýchacích cvičení, ktoré majú za následok harmonizáciu fyzického a energetického tela človeka. Pravidelným cvičením si človek môže ozdraviť celý pohybový aparát, zbaviť sa tráviacich ťažkostí, atď. Pritom môže byť veľmi príjemným zážitkom. Neskôr, keď človek už dlhší čas cvičí, sa postupne stáva takáto forma starostlivosti doslova hrou. Človek nadobúda stupeň sebaovládania a pocit spokojnosti alebo vnútorného šťastia. Joga nie je šport, ale veda každému prístupná. Chce to len trochu odvahy, zvedavosti a trpezlivosti. Nie je to spôsob, ktorý by človeka obmedzoval. Je to spôsob, ktorý človeka posúva ďalej a oslobodzuje ho.

Cvičenia v systéme Hathajogy a to prevažne na úpravu pohyblivosti pohybového aparátu, zlepšenie dýchania, trávenia a nadobudnutia celkovej relaxovanosti organizmu. Cvičenia na zlepšenie stavu chrbtice a chrbtového svalstva.

Lektor: Marián Adamec – Aníz
Pondelok 17:50 – 19:20 a Štvrtok 17:00 – 18:30

Cena: 9 eur

Prihlásiť sa na hodinu je potrebné na: https://centrumlabyrint.sk/rezervacie/