Zdravie a vitalita žien – dámsky víkend s Katarínou Zatovičovou

15.-16. február 2020

Sobota je z dôvodu malého záujmu zrušená!
Nedeľa bude podľa programu.

Srdečne Vás pozývame na príjemné víkendové stretnutie, venované ženskému zdraviu, nielen v tehotenstve. Pozvané sú ženy rôznych vekových kategórií, ktoré sa chcú naladiť na svoje telo, zlepšiť fyzické i duševné zdravie, venovať si čas či zdieľať v bezpečnom a priateľskom prostredí. Pozvaní sú aj ich partneri.

Víkend bude rozdelený do blokov:

Sobota  15.02.2020 – venovaná tehotným ženám

10.00 – 13.00h  Tehotenské ženské ladenie na dieťatko

Praktické rady pre tehotenstvo, pôrod a šestonedelie pre ženy, mamičky aj babičky, prostredníctvom

– harmonizačných cvičení

– jogových cvičení s dôrazom na správne držanie tela

– vzájomnej podpory a zdieľania

– aromaterapie – pôsobiacej na fyzickej i emočnej úrovni

14.30 – 17.30h  Partnerské predpôrodné a rodičovské ladenie

-psychické naladenie a praktické rady pre tehotenstvo, pôrod a šestonedelie pre páry aj jednotlivcov.

– praktické rady s ukážkami: podporujúce, relaxačné a pôrodné pozície, aktívna podpora partnera,  dotykové a uvoľňujúce techniky

Témy, ktorým sa budeme venovať:

– čo Vaše bábätko v brušku vníma, zažíva a čo sa učí

– ako pôrod ovplyvňuje mamičky,  bábätká , oteckov  aj ostatných členov rodiny

– hormonálne nastavenie priebehu pôrodu v prepojení s mesačným cyklom ženy

– nálady a emócie- ako sa naučiť ich zvládať

– partner pri pôrode –  áno či nie

– na čo sa potrebujete pripraviť v šestonedelí

Reflexia jednej z účastníčok: Ďakujeme Vám za slová podpory a pochopenia. Robíte úžasnú prácu!  Prajem všetkým ženám, aby dokázali  dôverovať a otvoriť sa jednoduchej pravde „ty môžeš porodiť svoje dieťatko a ono vie, čo má robiť.“

Nedeľa  16.02.2020 – Panvové dno v rytme ženskej cykličnosti

Kurz  pre ženy  /aj tehotné od 14 do 36týždňa/  všetkých vekových kategórií.

9.30 – 16.00h,  prestávka na obed 12.30-13.00h

Panvové dno je dôležitou súčasťou našej ženskej podstaty. Ovplyvňuje nás nielen na fyzickej, ale aj emočnej a energetickej úrovni. Je zdrojom našej vitality a energie. Preto je nielen príjemné a osviežujúce, ale vlastne veľmi potrebné sa mu venovať.

Možno potrebujete panvové dno spevniť alebo uvoľniť. Možno máte problémy s inkontinenciou alebo sa ich obávate.  Možno chcete porozumieť svojmu mesačnému cyklu alebo sa len povenovať sebe ako žene. Či ste v téme nová alebo skúsená, ste na kurze vítaná.

Budeme sa venovať spevňujúcim i uvoľňujúcim cvičeniam, rozprávať sa o hormonálnych zmenách, prepájať so sebou samými i zdieľať v kruhu žien.  Uvoľníme sa v prirodzenom spontánnom tanci a budeme sa hýčkať sa jemnými masážnymi technikami a aromaterapiou.

Prineste si pohodlné oblečenie, karimatku, deku, malé občerstvenie

Reflexia jednej z účastníčok: Na tomto stretnutí v ženskom kruhu, som začala viac a intenzívne vnímať svoje telo a cítila som sa v spoločenstve žien v bezpečnej, prijatej atmosfére, hlavne vďaka naladeniu  s Katarínou. Odchádzala som s pocitom, že som žena, nabitá energiou a nosím v sebe krásny vnútorný kvet. Ďakujem, Karolína Praha

O lektorke:

Katarína sa narodila v Bratislave, od malička hrávala v televíznych filmoch a seriáloch. Po absolvovaní Divadelnej fakulty AMU v Prahe pôsobila v Martinskom divadle. Po troch rokoch však cítila, že herectvo nie je pre ňu a zmenila životnú dráhu. Jej veľkým koníčkom bola  psychológia, celostná medicína, zdravá výživa, joga a tanec. Začala sa teda vzdelávať v oblasti pôrodníctva, prenatálnej a perinatálnej psychologie, pohybových, masážnych a relaxačných techník, aromaterapie, muzikoterapie, ženského cyklu a panvového dna metody 3×3. V Prahe 20 rokov realizovala svoj projekt A centrum – Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím (www.acentrum.eu ), kde pôsobila ako riaditeľka i lektorka. Lektorsky sa venovala partnerskému predpôrodnému ladeniu, gravidjoge a harmonizačnému cvičeniu, joge a afrotancu pre mamičky s bábätkami, masáži detí a batoliat. Vo svojich kurzoch aj individuálnom poradenstve sa venuje ženám aj párom pred počatím, v tehotenstve, pri pôrode i po ňom, tak  teoreticky ako aj prakticky. Podporuje prirodzený pôrod a zdravé fungovanie celej rodiny.

Napísali o nej: Katarína je žena s pozitívnym pohľadom na život, rozdávajúca elán a radosť s prirodzeným rešpektom a vnímaním jedinečnosti každej bytosti. Prepája objektívne informácie západných a východných kultúr a podporuje naše  múdrosti a tradície.

Praktické informácie:

Termín: 15. – 16. februára 2020

Miesto: Centrum pohybu a tanca Labyrint, Kuzmányho 6 (za Bábkovým divadlom)

Cena: sobota: 30 eur/celý deň pre tehotné + partner alebo iný príbuzný poobede, 17 eur/1 blok, nedeľa: 35 eur

Kurz sa bude konať pri počte minimálne 6 žien.

Cenu za kurz je potrebné uhradiť na účet: Tatrabanka, č.ú.: 2628535413/1100, IBAN: SK1611000000002628535413, pri platbe uveďte VS: 15022020 a do poznámky napíšte Vaše meno, aby sme vedeli platbu priradiť, najneskôr do 12.02.2020.

Rezervujte si Vaše miesto: