Alica v krajine zázrakov / predstavenie naprieč generáciami

Na konci januára uvedieme reprízu viacgeneračného tanečného predstavenia Alica v krajine zázrakov, voľne inšpirovaného príbehom z knihy Lewisa Carrolla. Na javisku sa tu s ľahkosťou, hravosťou a bezprostrednosťou stretávajú tanečníčky a tanečníci od 4 do 55 rokov, aby s divákmi zdieľali príbeh, ktorý spoločne vytvorili.

Predstavenie je jedinečné vo svojom medzigeneračnom rozmere a vzniklo v rámci nášho celoročného projektu: „Tancom naprieč generáciami.“  Jeho cieľom bolo prepojiť tanečné dielne, ktoré u nás realizujeme a vytvoriť tak príležitosť pre zdieľanie a výmenu v rámci generácii i tvorivých tanečných prístupov.

Premiéru a prvú reprízu predstavenia sme uviedli  v júni 2019 v Bábkovom divadle Žilina, ešte jedno uvedenie sme si pripravili na zimu. Účinkujú v ňom deti z tanečných dielní vo veku od 4 do 10 rokov, mládež a dospelí z otvorených tréningov súboru súčasného tanca TDA a ženy z tanečnej skupiny Mitis Dea, zameranej na variácie klasického a orientálneho tanca.

Rozmanitosť charakterov a obrazov v príbehu Lewisa Carrolla nám nechala  dostatok priestoru pre fantáziu a voľnú interpretáciu v tanci. Veková i žánrová pestrosť a radosť z tanca prítomná počas celého predstavenia vytvárajú spoločný zážitok zdieľaný na javisku  i v hľadisku. Pozývame Vás!

Predstavenie bude uvedené 27. januára 2020 o 17,00 v Bábkovom divadle Žilina.

Tvorivý tím: Barbora Jombíková, Anna Mamojková, Zuzana Burianová, Ela Pinzíková, Zuzana Lásková, Mirka Kobrtková a deti, mládež a dospelí z tanečných dielní v Labyrinte.

Foto: Martina Zurovac

Tento projekt z verejných zdrojov  podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner a z grantového systému finančne podporilo Mesto Žilina.

Vstupné je voľné, kapacita je však obmedzená a svoje miesto si treba rezervovať na tda@tda.sk.

Viac info o evente: https://www.facebook.com/events/588833908581470/