Workshop „Primal move“ s Andrejom Petrovičom

víkend 16.-17.6.2018

Srdečne Vás pozývame na júnový workshop s vynikajúcim tanečníkom, choreografom a lektorom, naším kámošom Andrejom Petrovičom.

Andrej už u nás v Labyrinte neraz roztancoval telá tancuchtivých hýbateľov zo Žiliny i cezpoľných.
Tentokrát zavíta do Žiliny s workshopom „Primal move“, koncept ktorého vytváral s Ti Nguyen (FR).

Workshop je súčasťou nášho projektu „Víkendy v tanci 2018“, v rámci ktorého od júna 2018 do februára 2019 pripravujeme 11 workshopov pre tanečníkov, hýbateľov a tanečných a pohybových pedagógov. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Cieľom workshopu Primal Move je objaviť nepredvídané “obzory“ vlastnej identity účastníkov prostredníctvom tvorby a interpretácie pohybu v divadelnom kontexte. Dôraz sa kladie na improvizáciu, spontánnosť, rozvíjanie vlastných technických možností pohybu, jeho čistotu a precíznosť. Workshop je prístupný pre profesionálov a neprofesionálnych umelcov a tanečníkov, ktorí sa zaujímajú o telo a pohyb ako výrazový prostriedok.

O Andrejovi:
Absolvent tanečného odboru na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici a Hudobnej a tanečnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave, odboru pedagogika Klasického tanca. Po absolvovaní konzervatória sa stal členom profesionálneho tanečného Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici.
Choreografi/režiséri a tanečníci ktorí najviac ovplyvnili jeho umelecký prax: Zuzana Hájková-Ďuricová, Marta Poláková, Jaroslav Viňarský, Martin Kilvády, Gorgio Barberio Corsetti.
Od roku 2007 je členom Akram Khan Company v Londýne. V súčasnosti pracuje na novom predstavení so súborom Farma v jeskyni/ Viliam Dočolomanský v Prahe
Vlastná tvorba: The Tempest /SND Bratislava/ Fifth Kecskemet /City ballet Budapest/HU, Rashomon effect /National youth dance company/UK, L/one of the seven /MESA/CZ
http://www.akramkhancompany.net/company-profiles/andrej-petrovic/

Priebeh workshopu:
Sobota 16.6. 2018 10,00 – 13,00 a 15,00 – 18,00
Nedeľa 17.6. 2018 9,30 – 11,30 a 13,00 – 15,00

Cena: 15 eur
Info a prihlasovanie:
Bashka Jombíková
bashka@tda.sk
0904 485 142