Alica v krajine zázrakov

Viacgeneračné tanečné predstavenie

Srdečne Vás pozývame na viacgeneračné predstavenie „Alica v krajine zázrakov“, ktoré je spoločným výstupom pravidelných tanečných dielní v Labyrinte pre deti i dospelých. Predstavenie vzniká v rámci nášho najaktuálnejšieho projektu „Tancom naprieč generáciami“. Ideou tohto projektu je prepojiť naše tanečné aktivity do spoločného výstupu a vytvoriť tak priestor pre zdieľanie v rámci rôznych metodológii a tvorivých prístupov k tancu a najmä v rámci medzigeneračnej výmeny.

V predstavení účinkujú deti z tanečných dielní vo veku od 4 do 9 rokov, mládež a dospelí z pravidelných otvorených tréningov súčasného tanca a ženy z tanečnej skupiny Mitis Dea, zameranej na variácie klasického a orientálneho tanca.

V snahe využiť potenciál našej organizácie a venovať sa tomu, čo máme najradšej – teda tancu,  sme sa do tvorby pustili vo februári. Predsavzali sme sa zlepšiť komunikáciu a výmenu, počnúc našou internou – medzi lektorkami a rôznymi zameraniami tanečných aktivít, cez výmenu účinkujúci – divák, po medzigeneračnú a sociálnu v rámci lokálnej komunity. Cesta je v tomto prípade rovnako dôležitá ako samotný cieľ; tvorivý proces, ktorého sú rovnocennou súčasťou lektorky i účastníčky a účastníci našich dielní, bol pre nás rovnako dôležitý ako samotné predstavenie. Čo sa nám s týmto zámerom podarilo spoločne vytvoriť sa môžete prísť pozrieť v pondelok 17. a v stredu 19. júna 2019 o 17,00 v Bábkovom divadle Žilina.

Tvorivý tím: Anna Mamojková, Bashka Jombíková, Zuzana Burianová, Zuzana Lásková, Ela Pinzíková a deti, mládež a dospelí z tanečných dielní v Labyrinte.

Obidve predstavenia sú zdarma, svoje miesto si však treba rezervovať. Lístky si možno vyzdvihnúť na recepcii v Labyrinte.

Tešíme sa na Vás!

Tento projekt z verejných zdrojov  podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner a  z grantového systému finančne podporilo Mesto Žilina.