Tanečná joga so Zuzanou Láskovou

Sobota 14. apríl 2018 od 10-18h

Jednodňový workshop, ktorý spája prvky klasickej jogy so zážitkom a krásou tanca, má za cieľ obohatiť jogu o nový rozmer pohybu a vniesť do nej voľnosť, ladnosť a kreativitu. Tento seminár je určený všetkým, kto majú radi jogu i tanec a majú chuť si vyskúšať  ich splynutie. Pokúsime sa prepojiť telo, myseľ a dušu s hudbou do meditácie v pohybe. Rozvinieme našu vlastnú vnútornú kreativitu a obohatíme tak našu jogovu prax o nový rozmer. Stretneme sa s prvkami baletu aj moderného tanca, hudobne nás budú doprevádzať mantry v rôznych inšpiratívnych úpravách.

Tanečná joga jedinečným, nenápadným a hravým spôsobom výrazne napomáha rozvoju koordinácie, flexibility a rovnováhy. Posilňuje stred tela, podporuje jeho správne držanie. Súčasne rozvíja ladnosť prevedenia pohybov, prehlbuje vnímanie rytmu, uvoľňuje i posilňuje telo i psychiku a podporuje našu dušu a radosť zo sebe samého.

Program

10h – 11h  Zahriatie a pretiahnutie spojené s dychom, vnímaním rytmu, tanečné pohyby paží – port de bras
11h– 13h  Prepojovanie pozícii (jogových asan) a práca s ťažiskom (centrom tela), špirály a twisty v pohybe
13h – 15h  Obed, odpočinok
15h – 16.30h  Jogovo-tanečná choreografia – kombinácia pohybov v stoji, na zemi a v priestore
16.30h – 17h Natáčanie videa
17h – 18h  Uvoľnenie, pretiahnutie, záverečná relaxácia

Cena: 35 eur (služby lektorky + video záverečnej choreografie)

Prihlásiť sa môžete e-mailom na : tda@tda.sk alebo telefonicky: 0904 916 914

O lektorovi – Zuzana Lásková

Zuzana na svojich hodinách vychádza z klasickej hatha jogy, Iyengar jogy a tiež čakrovej jogy, pričom to všetko necháva prenikať tancom. Ako tanečnice a lektorka tance už pri svojom prvom stretnutí s jogou pocítila jej blahodárne účinky na telo, psychiku i duši. Od tej doby sa joge venuje už 30 rokov. Ako tanečná choreografka neodolala túžbe prepojiť jogu s tancom a hudbou, vďaka ktorým stále znovu zažíva poznanie, že vlastná vnútorná kreativita je neobmedzená, a že  môže prinášať veľa radosti. Joga pre ňu znamená spôsob života – bytia. Spirituálna prax, inšpirácia, prepojenie a zjednotenie. Učí byť v prítomnosti. Na svojich lekciách predáva svoje skúsenosti ľuďom okolo seba a inšpiruje ich  k vlastnému rozvoju.